سیستم‌های پرکن خاص

سیستم‌های پرکن خاص

پرکردن ایمن مواد خطرناک

سیستم‌های پرکن مواد خاص SMBP، مناسب پر کردن طیف وسیعی از مواد خطرناک در حجم وسیع و در ظروف مناسب می‌باشد. به عنوان متخصص در عرصه‌‌ی تکنولوژی پرکن، SMBP راهکارهای مناسب خود را با درنظر گرفتن ایمنی کلی و سلامت کارکنان در بالاترین مرتبه از اهمیت، ارائه می‌دهد.

 

چنانچه نوع ظروف یا محل قرارگیری آنها با شرایط متعارف خود مغایر باشد، ما به شما راهکاری مناسب، و سیستم‌های پرکن مخصوص آن شرایط را پیشنهاد می‌کنیم. برای مثال، ظروف اکتابین (ظروف هشت ضلعی بزرگ) می‌توانند در ایستگاه پرکن برای جلوگیری از بلند شدن گردوغبار مواد پودری (فله) حین پر کردن مورد استفاده قرار گیرد.

 

مزایا

 • ایمنی

  پرکردن مواد خطرناک

 • سازگار پذیری

  سیستم‌های پرکن مواد و ظروف خاص

  برای پرکردن تحت شرایط اتاق تمیز (Cleanroom) که درصنایع غذایی و دارویی موردنیاز می‌باشد، سیستم پرکن می‌تواند مطابق کاربرد موردنیاز طراحی گردد. قابلیت طراحی به‌صورت کاملا کپسوله شده و مجهز به اتاقک‌های ایرلاک (Airlock) و تجهیزات مکنده‌ی مناسب برای محیط‌های قابل انفجار 

زمینه فعالیت

مثالی از پرکن مواد خطرناک (اورانیوم): هنگامی که درام‌ها با مواد خطرناک پر می‌شوند، درام‌های خالی بدون پوشش، از طریق نوار نقاله تغذیه، به جایگاه پرکردن حمل می‌شوند. وجود یک اتاقک ایرلاک (Airlock)، تضمین می‌کند که هیچ گاز یا ماده‌ای از درام خارج نمی‌شود. هنگامی که درام به جایگاه پر کردن می‌رسد، درب آن توسط پنجه وکیوم ربات برداشته می‌شود و با باز شدن شیر سوپاپ، درام تحت فشار ناشی از مخزن حاوی ماده پرکن قرار می‌گیرد و باز می‌شود. هنگامی که پر کردن درام به سطح مطلوب رسید، مجددا بر روی کانوایر غلتکی قرار می‌گیرد. سپس درب درام گذاشته شده و از خروجی بخش اتاقک ایرلاک، به سمت ‌اتاقک شست‌وشو منتقل‌شده و در آنجا قسمت بیرونی آن تمیز و خشک می‌شود.


مثالی از پرکن ظروف اکتابین: ظروف اکتابین از روی پالت، به سمت جایگاه پرکن منتقل می‌شوند. در آنجا بالا برده شده و به یک صفحه مکنده می‌چسبند. پس از دو تا سه بار شست‌وشو با نیتروژن، فرآیند پرکردن آغاز می‌شود. به موازات این جریان، یک بخش لرزشی، ظرف را به منظور تقسیم یکنواخت مواد در درون آن‌ها، تکان می‌دهد. یک سیستم مکنده، هوای اضافی را خارج می‌کند. هنگامی که اکتابین پر شد، پایین آمده و به محل پلمپ حمل می‌شود.  

 

اطلاعات فنی

 • کپسوله‌‌سازی کامل ایستگاه پرکن
 • کپسوله‌‌کردن با خلا به منظور جلوگیری از نشت گازی
 • قابلیت نصب اتاقک‌‌های ایرلاک (Airlock) با تجهیزات مکنده
 • دارای گواهینامه ATEX به‌منظور استفاده در محیط‌‌های قابل انفجار