درباره ما

درباره ما

شرکت SMB در سال 1973 ، در منطقه صنعتی کوئیک بورن (Quickborn)، در همسایگی هامبورگ، با هدف گسترش، تجهیز و کمک به واحد‌های صنعتی در زمینه حل مشکلات خطوط تولید، حمل‌ونقل در داخل مجموعه و همچنین ساخت انبار‌های پیشرفته تأسیس شد. این شرکت در طی سال‌های فعالیت خود موفق شده است این تکنولوژی را به یک برند برتر جهانی تبدیل کند و در بسیاری از کشورهای جهان تولیدات خود را عرضه نماید. 

گروه SMB در سال 2006، با گردآوری متخصصان انبارداری هوشمند و حمل‌ونقل کالا، واحد SMB Logistics را تأسیس نمود تا فعالیت خود را در این زمینه‌ها با تخصص بیشتر ادامه دهد.  

گروه پدیده تجارت کاسپین، در راستای تحقق اهداف ملی، کارآفرینی، بومی‌سازی و انتقال دانش فنی مربوطه به کشور عزیزمان ایران، در اقدامی بی‌سابقه پس از تغییر رویکرد بین‌المللی (برجام) با شرکت SMB Group وارد مذاکره شده و 92/1 درصد از سهام شرکت SMB Logistics و 47/5 درصد سهام SMB International و امتیاز انحصاری فروش و تولید محصولات SMB را در ایران، خاورمیانه، کشور‌های حوزه CIS و شمال آفریقا خریداری نمود.

به‌منظور تثبیت حضور این شرکت بین‌المللی در ایران، انتقال فناوری و دانش و راه‌اندازی شعبه‌ی دیگری از کارخانه SMB در این کشور، شرکت اس ام بی پارسیان SMB Parsian در فروردین ماه سال 96 با شماره ثبت 508194 در ایران تأسیس شد، که 40 درصد از سهام آن متعلق به SMB Group آلمان می‌باشد. این شرکت بعنوان تولیدکننده انحصاری محصولات SMB در ایران و کشورهای همجوار، به همراه شرکای تجاری ایرانی خود، زیر نظر گروه پدیده تجارت کاسپین فعالیت می‌کند.

به منظور کاهش قیمت تمام شده محصولات، انتقال و تثبیت دانش فنی در ایران، حمایت از صنعت و تولیدات ملی و داخلی، اشتغال زایی و کمک به رشد و شکوفایی صنعت کشور، یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی مورچه‌خورت اصفهان خریداری شد تا این شرکت محصولات خود را تحت لیسانس و آموزش آلمان، ایرانی سازی نماید.

 

[Translate to English:] MBA Fuellstandmesstechnik

تاریخچه

۲۰۱۷

تاسیس اس ام بی پارسیان

در ادامه جهت تثبیت حضور SMB در ایران، انتقال دانش و فناوری و راه اندازی شعبه دیگری از کارخانه تولیدی SMB در این کشور، شرکتی تحت عنوان اس ام بی پارسیان SMBP در ایران به ثبت رسید که 40 درصد سهام آن، متعلق به شرکت SMB Group آلمان می‌باشد.

۲۰۱۷

SMB Service GmbH مفهوم خدمت رسانی کامل را تحکیم می‌کند

SMB، با پایه‌گذاری SMB Service GmbH طیف خدمت رسانی خود را در جهت نگهداری و تعمیر سیستم‌های صنعتی پیشرفته مانند سیستم‌های پرکن، انبارش هوشمند و شیپ لودر گسترش می‌دهد و خدمت رسانی اضطراری را شبانه‌روزی می‌کند.

۲۰۱۶

خریداری سهام SMB Group توسط شرکت پدیده تجارت کاسپین

92/1 درصد سهام SMB Logistics و 47/5 درصد سهام SMB International توسط گروه پدیده تجارت کاسپین خریداری شد و امتیاز انحصاری فروش و تولید محصولات گروه SMB در خارج از اتحادیه اروپا به SMB Logistics واگذار شد.

۲۰۱۶

ارتقا تیم SMB با استفاده از سیستم KBU-LOGISTIK

سیستم انبارش هوشمند شرکت SMB ، به سیستم مدیریت انبارداری KBU-Logistik مجهز می‌شود. بنابراین SMB به نرم‌افزاری قدرتمند در زمینه انبارداری با ساختاری ماژول مانند تکیه می‌زند.

۲۰۱۴

مجموعه تجهیزات اندازه‌گیری MBA800 با امتیاز انحصاری اروپایی

MBA800 با پره‌ی دوار دیجیتال به ثبت تجاری رسید. استاندارد ATEX در همه‌ی مدل‌های این مجموعه تائید شد تا برای تمام مواد فله و پودری مناسب باشد. این سیستم می‌تواند در صورت نیاز برحسب پارامترهای اندازه‌گیری و ابعاد پره چرخان (paddle rotary) تنظیم شود.

۲۰۱۴

SMB یکی از شرکای شرکت مطرح رباتیک KUKA می شود

SMB و شرکت رباتیک KUKA مشترکا سیستم‌های بارگیری جدیدی را به کمک ربات‌های بازویی پنجه‌دار تمام اتوماتیک توسعه داد، که منجر به رشد طیف محصولات لجستیکی SMB شد.

۲۰۱۳

تولید و عرضه MLA1000 و ایجاد تحولی در اندازه‌گیری رسانایی الکتریکی کروسن

برای نخستین بار، امکان اندازه‌گیری رسانایی کروسن(نفت سفید) در خط تولید، به صورت پیوسته و آنی امکان‌پذیر شد. این پدیده میزان افزودنی‌های موردنیاز را به صورت دقیق و اتوماتیک کنترل می‌کند.

۲۰۱۲

ورود MBA800 هوشمند برای تکنولوژی اندازه‌گیری سطح

تولید اولین روتور دیجیتال با استفاده از موتور گامی(Step-motor)، تکنولوژی جدیدی که برای انواع مواد فله مناسب است و در انتظار ثبت تجاری می‌باشد.

۲۰۰۹

تاسیس شرکت MBA INSTRUMENTS SCHWEIZ GMBH

MBA سوئیس آماده توسعه و گسترش طیف محصولات و ارائه خدمات به بازار کشور سوئیس می‌شود.

۲۰۰۹

MBA100 mechanical limit switch توسط MBA معرفی می شود

MBA100 که برای اندازه‌گیری سطح مواد فله‌ی جامد روان مناسب است، طیف محصولات MBA را به تجهیزات مکانیکی حساس به فشار، افزایش می‌دهد.

۲۰۰۹

مدل MBA700 pivoting paddle بهبود می‌یابد

MBA700 pivoting paddle با امتیاز ثبت شده به بازار معرفی می‌شود.

۲۰۰۹

محصولات اس ام بی توسط استاندارد DIN تایید می‌شود

اس ام بی گواهینامه DIN 1SO 9001:2008 را دریافت می‌کند و درنتیجه بکارگیری سخت‌گیرانه‌ترین استانداردهای ایمنی را در تولید و استفاده از محصولات خود، ضمانت می‌کند.

۲۰۰۸

MBA گواهینامه‌های استاندارد ایمنی محصولات خود را دریافت می‌کند

ایمنی تجهیزات اندازه‌گیری سطوح MBA توسط استانداردهای بین المللی DIN 1SO 9001:2008 و ATEX94 تایید می‌شود بنابراین تمام ملزومات استفاده از این تجهیزات در محیط‌های بحرانی از لحاظ ایمنی فراهم می‌شود.

۲۰۰۸

نخستین نوآوری‌ها در زمینه‌ی تجهیزات اندازه‌گیری سطوح پر شده

MBA ابزارهای اندازه‌گیری سطح MBA200، MBA369، MBA20، MBA2.2، MBA3.2 و SILOFLO را می‌سازد و استانداردهای جدیدی در تکنولوژی اندازه‌گیری سطح، اعمال می‌شود.

۲۰۰۸

پایه‌گذاری شرکت ابزار دقیق MBA GmbH

شرکت ابزار دقیق MBA GmbH به‌دنبال خرید سهام شرکت‌های SICK AG/Maihak AG ، تشکیل می شود و هم‌چنان داستان کسب موفقیت‌ها در زمینه تکنولوژی اندازه‌گیری سطح، به عنوان بخشی از گروه اس ام بی از این طریق ادامه پیدا می کند.

۲۰۰۶

SMB Logistics GmbH، پایه‌گذاری می‌شود / SMB به قدرت متخصصان خود تکیه می‌کند

همزمان با SMB Logistics GmbH، SMB Group متخصصان خود را در زمینه‌ی سیستم‌های انبارداری و حمل و نقل به کار گرفته و بر روی تخصص‌های بزرگ‌تر در آینده‌ی پیش رو تمرکز می‌کند.

۲۰۰۳

نوآوری در محصولات، SMB INTERNATIONAL را در ارائه‌ی پیشنهاد، قدرتمندتر می‌کند

در زمینه‌ی سیستم‌های پرکن، پالتایزر و شیپ لودر‌، نوآوری‌ها به کار گرفته شده و گستره محصولات اس ام بی افزایش پیدا می‌کند.

۲۰۰۳

برای نخستین بار اس ام بی، انبارداری فشرده هوشمند را پیاده می‌کند و بدین ترتیب گستره‌ی‌ پیشنهادات لجستیکی خود را افزایش می‌دهد

اولین سیستم انبارداری هوشمند، وارد چرخه‌ی محصولات اس ام بی می‌شود و جایگاه اس ام بی را در زمینه سیستم انبارداری هوشمند در بازار تحکیم می‌کند.

۲۰۰۲

سیستم هوشمند شاتل استکر طیف محصولات SMB Logistics را افزایش می‌دهد.

اس ام بی طیف محصولات خود را در زمینه تکنولوژی انبارداری و حمل و نقل کالا با تولید و ساخت سیستم شاتل استکر جدید بهبود می‌بخشد.

۲۰۰۱

SMB International GmbH پایه گذاری می‌شود

با ورود جدید SMB International GmbH به گروه اس ام بی، موقعیت شرکت در بازار جهانی بسیار مستحکم‌تر از گذشته می‌شود. اندریاس هکل، مدیرعامل شرکت جدید می‌شود.

۱۹۸۹

اس ام بی تکنولوژی کانوایر خود را ارتقا می‌دهد

شرکت به تجهیز و گسترش سیستم‌های خود به منظور انجام امور حمل‌ و نقل در حوزه عملی لجستیک ادامه می‌دهد و حضور خود را در بازار تکنولوژی کانوایر بیشتر تثبیت می‌کند.

۱۹۸۸

تخصص اس ام بی در انبارش کاغذ

برای نخستین بار، سیستم‌های انبارداری ویژه انبارش کاغذ، طراحی و توسعه داده می‌شود.

۱۹۸۷

گسترش سبد محصولات با اضافه شدن سیستم‌های پرکن

اس ام بی طیف محصولات خود را گسترش می‌دهد و اولین سیستم پرکن خود را راه‌اندازی می‌کند.

۱۹۷۴

ورود به زمینه‌ی تکنولوژی کانوایر

SMB اولین سیستم کانوایر خود را راه‌اندازی می‌کند و توسعه سیستم‌های پیچیده‌تر مانند شیپ لودینگ، سیستم پرکن و سیستم انبارداری را در دستور کار قرار می‌دهد.

۱۹۷۳

تاسیس SMB GmbH

با تاسیس شرکت SMB GmbH که مخفف کلمات Sonder-Maschinen-Bau به معنای ساخت ماشین‌آلات خاص می‌باشد، سنگ‌بنای تاریخچه‌ی شرکت SMB گذاشته می‌شود.