شیپ لودر و آنلودر

شیپ لودر و آنلودر

راه‌حل مناسب برای بارگیری و تخلیه مواد فله، کیسه‌ها و بارگیری و تخلیه بصورت ترکیبی.

در کشتی‌های رودخانه‌ای و دریایی، کالاهای متفاوتی بارگذاری می‌شوند. این کالاها باید به ‌صورت سریع، ایمن و با استفاده‌ی بهینه از فضای قابل استفاده، ذخیره شوند. براساس نوع کالایی که باید بارگذاری شود - مواد فله، کیسه‌ها و یا ترکیب هردو - سیستم‌های بارگیری و تخلیه‌ی متفاوتی به کار گرفته می‌شود. شیپ‌لودرهای SMBP می‌توانند به صورت سیستم‌های ثابت و یا متحرک، بر روی ریل‌هایی که در امتداد دیواره‌ی اسکله قرار گرفته اند، حرکت کنند. شیپ لودر‌های SMBP دارای قابلیت تطابق یافتن با الزامات و شرایط مختلف را داشته و همچنین برای استفاده در سخت ترین شرایط آب و هوایی نیز مناسب می‌باشند.

ویدئو

 

ویژگی ها

 • قابل اطمینان بودن

  بارگیری و تخلیه مواد فله و کیسه‌ها

 • سازگارپذیری

  قابل استفاده به عنوان یک سیستم بارگذاری ثابت یا متحرک

 • منحصر‌ بفرد بودن

  طراحی و ساخت به صورت سفارشی، پشتیبانی جامع از ساخت تا راه‌اندازی، مناسب برای انواع متفاوت بارگیری و تخلیه

 • مزیت‌های دستگاه در یک نگاه

     •    کوتاه بودن زمان ماندن بار در بندر
     •    به حداقل رساندن هزینه‌های بیمه
     •    مناسب برای هر نوع سیستم انتقال
     •    به حداقل رساندن خطرات حمل و نقل
     •    استفاده بهینه از مسیرهای آبی
     •    کاهش هزینه‌های حمل و نقل

زمینه فعالیت

با بارگیری سریع کشتی، زمان انتظار بار در بندر و به موجب آن هزینه‌ی حمل‌ونقل کاهش می‌یابد. با استفاده از مجراهای مارپیچی/ حلزونی و آبشاری، خطر آسیب‌دیدن محصولات کم شده و از هزینه‌های زیاد حمل و بیمه جلوگیری می‌شود. این شیپ لودرها، می‌توانند به‌ منظور بارگیری کشتی‌هایی با ظرفیت 5,000DWT تا 90,000DWT بکار گرفته شوند و توانایی بارگذاری تا 3500 تن بر ساعت را دارند.

 

جابجایی مواد مختلف:

حمل مواد فله: 
مجرای آبشاری خروج مواد فله، سرعت جریان مواد فله را به‌صورتی‌که فرم دانه‌ای آنها تا حد زیادی بدون آسیب باقی بماند، تسریع می‌کند. غبار ایجاد شده، توسط مکش ماده‌ی درحال حرکت، حبس می‌شود. اگر مواد فله غبارهای قابل انفجار تولید ‌کنند و یا در مواردی که باید مقدار انتشار غبار کاهش پیدا کند، یک سیستم ایزوله‌ی مکش غبار، ارائه می‌شود. بسته به نوع ماده‌ی فله می‌توان یک نوار اسلینگر در انتهای مجرای دستگاه نصب نمود.

حمل کیسه‌ها:
بازوی حمل‌کننده که شامل یک نوار نقاله است، می‌تواند به طول بیش از 30 متر بر روی کشتی حرکت کند. در بخش انتهایی بیرونی بازوی حمل‌کننده، یک مجرای شیب‌دار مارپیچی به صورت عمودی، به عنوان قسمت اصلی حمل کننده‌ی کیسه‌ها نصب می‌شود. این مجرا، کیسه‌ها را به صورت دقیق در محل درنظر گرفته‌شده برای بارگذاری، انتقال می‌دهد. بنا به درخواست، در انتهای مجرای شیب‌دهنده می‌توان از یک صفحه‌ی دوار برای تنظیم ورود و قرار گرفتن کیسه‌ها به صورت منظم بر روی هم، استفاده نمود. هم چنین استفاده از نوار نقاله تلسکوپی 1-3 مرحله‌ای و یک سطح شیب‌دار مارپیچی تمام تلسکوپی، امکان پذیر خواهد بود.

حمل کننده ترکیبی:
در حالت ترکیبی حمل کیسه‌ها و مواد فله، سطح شیب‌دار مارپیچی و آبشاری، بر روی بازوی حمل کننده، قابل نصب هستند. حمل بار در این حالت می‌تواند بر حسب نیاز، برای حمل کیسه‌ها و یا مواد فله انجام بگیرد.   


 

اطلاعات فنی

 • بارگذاری کشتی‌ها با ظرفیت 5000DWT تا 90,000DWT
  (DWT : Dead Weight Tonnage)
 • ظرفیت بارگذاری تا 3500 تن بر ساعت