سیستم تعویض کننده کشویی پالت

سیستم تعویض کننده کشویی پالت

جابجایی پالت به روش کشویی

سیستم تعویض کننده پالت به پالت SMBP برای انواع کارتن، جعبه و بسته‌های مواد فله (بشکه، قوطی و غیره) مناسب می باشد. این سیستم می توان کالاها را به صورت تمام اتوماتیک از روی پالت های چوبی به روی پالت‌های آلومینیومی یا پلاستیکی و حتی برعکس، منتقل کند. از جمله کاربردهای این سیستم می توان بارگذاری مجدد کالا از بخش تولید به روی پالت های مخصوص حمل و نقل کالا و یا پالت زنی تحت شرایط اتاق تمیز (Cleanroom) در کارخانجات مواد غذایی و داروسازی، که در آنها جداسازی و تفکیک بهداشتی بخش های مربوط به انتقال کالاها ضروری می باشد را نام برد.  

ویدئو

 

ویژگی‌ها

 • تمام اتوماتیک بودن

  از مرحله‌ی تغذیه پالت های خالی تا مرحله‌ی جابجایی و حمل کالا روی پالت و انتقال آن

 • بازدهی

  ظرفیت انتقال بالا با مصرف انرژی کم

 • منحصر بفرد بودن

  قابلیت نصب سیستم تعویض کننده پالت تحت شرایط اتاق تمیز (Cleanroom)، امکان نمایش چرخه برعکس

زمینه فعالیت

چنانچه پالت مورد استفاده چوبی، آلومینیومی یا پلاستیکی باشد، دستگاه تعویض کننده پالت امکان بارگذاری مجدد و جابجایی را بدون پیچیدگی از روی یک پالت بر روی پالت دیگر فراهم می سازد. دستگاه تعویض‌کننده پالت SMBP، متشکل از دیواره‌های ثابت نگهدارنده‌ی جانبی و یک دیوار کشویی می‌باشد. در ابتدا این دیواره‌ها در اطراف بار روی پالت قرار می‌گیرند و با هدایت و جابجا کردن کالا، آنها را بر روی مرکز یک صفحه فلزی که از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم شده است منتقل می‌کنند. پالت جدید در زیر این صفحه فلزی قرار دارد. پس از قرار گرفتن کالا بر روی محل مشخص شده، این دو صفحه فلزی به آهستگی از زیر کالا به طرفین کشیده شده و کالا با ایمنی کامل بر روی محل تعیین شده روی پالت جدید قرار می گیرد. 

خشاب پالت های خالی، امکان تغذیه اتوماتیک پالت را زیر این صفحه فلزی فراهم می سازد. پالت های خالی، به صورت اتوماتیک ، وارد سیستم تعویض کننده پالت شده و سپس دوباره از طریق نقاله‌های غلتکی و یا نقاله‌های زنجیری جانبی خارج می‌شوند. خشاب پالت‌ها، پالت‌های چوبی، پلاستیکی یا آلومینیومی را جمع‌آوری می‌کند. در انتهای این چرخه‌ی تولید، می توان بار موجود بر روی پالت را با استفاده از سیستم هایی مانند دستگاه سلفون‌کش اتوماتیک و یا تسمه زن نواری بصورت ایمن محافظت نمود. 

 

اطلاعات فنی

 • حداکثر تا ۸۰ عملیات تعویض در ساعت
 • طراحی با فولاد رنگ شده، فولاد ضد زنگ و یا مطابق با الزامات اتاق تمیز (Cleanroom)
 • قابلیت بکارگیری حداکثر تا ۲۰ پالت خالی در هر خشابی پالت
 • برای پالت‌هایی با ابعاد ۱۲۵۰ (عرض) در ۱۴۰۰ (طول) میلی‌متر