سیستم های بارگیری و تخلیه

سیستم‌های بارگیری و تخلیه

بارگیری و تخلیه تمام اتوماتیک توسط ربات

دست یافتن به ظرفیت بهره‌برداری بهینه، نیازمند توسعه مداوم و خلاقانه درحیطه‌ی بارگیری و تخلیه می‌باشد. طی همکاری موفق با فن‌آوری رباتیک کوکا (KUKA Robotics) در سال‌های اخیر، سیستم‌های مکمل موثری را در حوزه‌های تکنولوژی خطوط کانوایر، سیستم‌های پر‌کن و پالت‌زنی ارائه نموده‌‎ایم. همچنین سیستم‌های تخلیه و بارگیری توسط بازوهای رباتیک چنگک دار که قادر است درام‌هایی تا ظرفیت 120 لیتر پالت‌گذاری کند و یا از روی پالت بردارد را توسعه و ارائه داده‌ایم.

 

مزایا

  • چند منظوره بودن

    چنگک گریپ درام، چنگک پالت و یا دستگاه مکش درب بصورت ترکیب شده با یکدیگر

  • منحصر بفرد بودن

    می‌تواند به طور مستقل از نوع مواد تولیدی، مورد استفاده قرار بگیرد.

زمینه فعالیت

در قلب هر سیستم ربات SMBP، یک چنگک چند کاره وجود دارد که توسط مهندسین SMBP طراحی، ساخته و برنامه‌ریزی شده است. این چنگک‌ها عبارتند از: چنگک انبر مانند برای گرفتن درام، چنگک گرفتن پالت و دستگاه مکش درب درام.

سازوکار پیچیده و پیشرفته‌ این دستگاه‌ها، تغییرات گسترده‌ای در استفاده‌ی روزمره‌ ابزارها ایجاد می‌کند. دقت جا‌گذاری و موقعیت‌سنجی درام‌ها، توسط تکنولوژی لیزر صورت می‌گیرد. با اتصال ربات‌ها به تجهیزات موجود، به منظور حمل و نقل مواد، راهکار جدید تکمیل کننده‌ای در حیطه‌های انبارش کانتینرهای خالی، سیستم حمل و نقل، سیستم بارگیری، تخلیه و انبارش ارائه می‌شود.

این ربات‌ها، با ترکیب با نقاله زنجیری تلسکوپی، کانتینرها را تخلیه و بارگیری می‌کنند. به‌همین منظور، ربات درام‌های خالی موجود بر روی نقاله زنجیری که درام‌ها را به محل انبارش کانتینرهای خالی حمل می‌کند قرار می‌دهد.

 

اطلاعات فنی

  • جابجایی درام‌ها تا ظرفیت 120 لیتر
  • موقعیت‌یابی ظروف توسط تکنولوژی لیزر
  • پالت‌زنی و جابجایی محصولات از روی پالت بطور متناوب